سرد زائران اصفهان آپارتمان وقف جدید آستان قدس رضوی

سرد: زائران اصفهان آپارتمان وقف جدید آستان قدس رضوی رقبه وقفی خراسان رضوی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کشور از فعالیت احزاب ضرر نمی‌کند / رحمانی فضلی

وزیر کشور اعتقاد دارد که طی سال‌های فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم، از جهت فعال شدن احزاب و فعالیت‌های احزاب هیچ ضرری به کشور وارد نشده است. 

کشور از فعالیت احزاب ضرر نمی‌کند / رحمانی فضلی

رحمانی فضلی: کشور از فعالیت احزاب ضرر نمی کند

عبارات مهم : فعالیت

وزیر کشور اعتقاد دارد که طی سال های فعالیت دولت های یازدهم و دوازدهم، از جهت فعال شدن احزاب و فعالیت های احزاب هیچ ضرری به کشور وارد نشده هست.

به گزارش ایسنا ، عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم تودیع و معارفه استانداران قدیم و تازه فارس، گفت: حوزه سیاست داخلی یکی از اولویت های دولت محسوب می شود؛ کشور عزیزمان ایران امروز کشوری پویا، پرتحرک، نیرومند و آماده توسعه و پیشرفت است و در حوزه های متفاوت نقش مردم و همکاری مردم به شکلی متشکل باید مشخص شود.

کشور از فعالیت احزاب ضرر نمی‌کند / رحمانی فضلی

وی با بیان اینکه در حوزه سیاست داخلی به انسجام و وحدت مردم نیاز داریم، گفت: کسانی که بر خلاف این مسیر حرکت کنند، در مسیر اقتدار کشور و خواست رهبری و دولت حرکت نکرده اند؛ همکاری سیاسی مردم در آینده خودشان بسیار مهم است و نباید تنها به ایام انتخابات محدود شود.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه نقش احزاب در تحقق کامل این اولویت بسیار پررنگ هست، گفت: احزاب و گروه ها باید در عضوگیری، برنامه ریزی، اعلام مواضع و حرکت های جمعی و … تلاش کنند و وزارت کشور هم بسترها را جهت فعالیت در قالب تشکل ها و احزاب فراهم کرده و می کند.

وزیر کشور اعتقاد دارد که طی سال‌های فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم، از جهت فعال شدن احزاب و فعالیت‌های احزاب هیچ ضرری به کشور وارد نشده است. 

او با بیان اینکه هم اینک هیچ حزبی در انتظار نوبت مجوز نمی ماند، گفت: هیچ محدودیتی جهت فعالیت احزاب در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی و برگزاری همایش ها و نشست ها و … وجود ندارد.

وزیر کشور با تصریح اینکه کشور هیچ ضرری از فعالیت احزاب و تشکل ها نکرده و نمی کند، گفت: هرچه مردم قانونمندتر و متشکل تر و منسجم تر در صحنه ها حضور داشته باشند، منافع بیشتری متوجه نظام و کشور خواهد بود؛ مردم به همان میزان که قدرت همکاری دارند باید قدرت پاسخگویی نیز داشته باشند.

او گفت: ما 4 انتخابات با بالاترین میزان همکاری را در سال های اخیر با بیشترین سطح سلامت و امنیت برگزار کرده ایم و خون از دماغ کسی نیامده هست. در انتخابات ریاست جمهوری که بزرگترین و پر همکاری ترین انتخابات محسوب می شود حتی یک صندوق هم باطل نشد؛ در انتخابات مجلس هم اگر صندوقی باطل شد بیرون از حوزه رای گیری قرار داشت.

کشور از فعالیت احزاب ضرر نمی‌کند / رحمانی فضلی

وزیر کشور اعتقاد دارد که مردم کشور عزیزمان ایران به رشد و بلوغ مناسبی رسیده اند و به جای پراکنده کاری همه ترجیح می دهند در چارچوب هایی فعالیت داشته باشند.

او تقویت آزادی فردی و اجتماعی را از اولویت های مهم دولت برشمرد و با تاکید براینکه این اولویت در قانون اساسی هم وجود دارد، گفت: هرچه آزادی اندیشه و فکر تقویت شود، بالندگی زیاد کشور را به دنبال خواهد داشت.

وزیر کشور اعتقاد دارد که طی سال‌های فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم، از جهت فعال شدن احزاب و فعالیت‌های احزاب هیچ ضرری به کشور وارد نشده است. 

وزیر کشور اقتصاد را اولویت مهم نظام و دولت برشمرد و گفت: اقتصاد نخستین اولویت نظام هست، اقتصاد از هر منظری که به آن توجه کنیم اولویت دارد؛ اصلاح اوضاع مردم و پیگیری به پرسشها اقتصادی امری مهم است.

او برطرف پرسشها اقتصادی را به منزله برطرف بسیاری از پرسشها دانست و با تاکید براینکه استانداران باید در مسیر تحقق این اولویت تلاش کنند، گفت: استانداران باید تمام تلاش و تلاش خود را جهت تحقق اقتصاد مقاومتی انجام دهند؛ محور اقتصاد مقاومتی مردم هستند، مردمی بودن نه به معنای حضور تشریفاتی؛ مردم باید هم مصرف کننده، هم تولید کننده، هم مدیریت و هدایت کننده باشند، اگر مردم نباشند کشور دچار مسئله می شود.

کشور از فعالیت احزاب ضرر نمی‌کند / رحمانی فضلی

وزیر کشور با تاکید براینکه با بودجه های عمومی و شرایط کنونی اقتصادی کشور نمی توان مدیریت و سرمایه گذاری دولتی را دنبال کرد، لزوم توجه به تمام اصول اقتصاد مقاومتی جهت رسیدن به اوضاع اقتصادی مطلوب را مورد تاکید قرار داد.

به گفته رحمانی فضلی، دومین اولویت دولت، آسیب های اجتماعی است که مد نظر مقام معظم رهبری نیز قرار داشته و دارد و همه مسئولان خصوصا استانداران موظف هستند که این عنوان را مد نظر قرار دهند.

وی اضافه کرد: در بحث آسیب های اجتماعی، اولویت اول اعتیاد و مواد مخدر و اولویت های بعدی، حاشیه نشینی، طلاق، سایر ناهنجاری ها و البته مناطق بحرانی که تمام آسیب ها به نوعی در آن وجود دارد است.

او گفت: ما می توانیم موفق شویم به شرط اینکه عنوان مقابله با آسیب های اجتماعی را اجتماعی کنیم؛ باید مردم در این امر همکاری داشته باشند و از ارزش ها صیانت کنند، باید با حساس کردن مردم نقش آفرینی آنان را در این عرصه زیاد کرد.

وزیر کشور همچنین امنیت را یکی از مباحث و اولویت های مهم دانست و گفت: امروز کشور دارای امنیت بسیار خوبی هست؛ نه اینکه تهدیدی نداریم بلکه خیلی ترساندن وجود دارد، چه تهدیدات آشکار، چه پنهان، چه اقداماتی که اعلام می شود چه آنها که اعلام نمی شود و ما اطلاع داریم؛ ولی به لحاظ امنیت کشور عزیزمان ایران در منطقه و دنیا الگو شده است است و این امنیت منافع قدرت های سلطه گر را با چالش مواجه کرده است.

وزیر کشور با تصریح این که «تنها عامل بازدارنده کشور در مسیر حرکت، صدمه دیدن اقتدار ملی است»، گفت: کسانی که به دنبال منافع خود در منطقه هستند باید بدانند که شاید شروع کننده مزاحمت جهت کشور عزیزمان ایران باشند ولی باید بدانند که آخر دهنده این مزاحمت نخواهند بود؛ شاید آنان شروع کننده یک دخالت در مرز جغرافیایی باشند ولی تعیین کننده گستردگی آن نخواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون کشور در اوج نشاط، انگیزه، پویایی و موثر و با نقوذ در تحولات منطقه ای و بین المللی هست؛ کشوری که روزی ژاندارمی منطقه بالاترین افتخارش بود، حالا در تمام معادلات منطقه ای نقشی تاثیرگذار دارد و باید به این عنوان افتخار کند.

در این مراسم، رحمانی فضلی با قدردانی از سید محمدعلی افشانی، استاندار سابق فارس، اسماعیل تبادار را به عنوان استاندار تازه این استان معرفی کرد.

سید محمدعلی افشانی نیز به عنوان معاون عمرانی وزیر کشور به فعالیت خود در دولت ادامه خواهد داد.

واژه های کلیدی: فعالیت | همکاری | اقتصاد | اقتصادی | انتخابات | انتخابات مجلس | آسیب های اجتماعی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog