سرد زائران اصفهان آپارتمان وقف جدید آستان قدس رضوی

سرد: زائران اصفهان آپارتمان وقف جدید آستان قدس رضوی رقبه وقفی خراسان رضوی

گت بلاگز وب‌گردی آمپول ویتامین B۱۲ چه فوائد و عوارضی دارد؟

تزریق آمپول ویتامین B۱۲ از جمله روش‌های موثر جهت برطرف کمبود این ویتامین حیاتی در بدن است.

آمپول ویتامین B۱۲ چه فوائد و عوارضی دارد؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ کمبود این ویتامین مهم در بدن می‌تواند مجموعه‌ای از پرسشها جسمی از خستگی گرفته تا تغییرات عصب‌شناختی دائمی را متوجه فرد کند.

ویتامین B۱۲ که محلول در آب است نقش مهمی در بسیاری از عملکردهای بدن همچون ترکیب DNA، تولید انرژی، سلامت سلول عصبی، تشکیل گلبول قرمز و عملکرد عصب شناختی دارد.

این ویتامین در بسیاری از منابع خوراکی به خصوص حیوانی وجود دارد که به مولکول‌های پروتئین در خوراکی‌ها متصل هست. ویتامین B۱۲ هنگام هضم غذا از پروتئین جدا شده است و در جریان خون جذب می‌شود. جهت جدا شدن این ویتامین از پروتئین نیاز به وجود مقدار کافی اسید معده و ماده‌ای به نام فاکتور داخلی است که جذب آن را به انجام رساند.

آمپول ویتامین B۱۲ چه فوائد و عوارضی دارد؟

مصرف روزانه ویتامین B۱۲ جهت مردان و زنان بالای ۱۴ سال ۲.۴ میکروگرم هست. این ویتامین علاوه بر آنکه از منابع غذایی تامین می‌شود می‌توان ‌آن را از نوع دست‌سازش موسوم به “سیانوکبالامین” تامین کرد.

آمپول ویتامین B۱۲ حاوی سطح بالایی از سیانوکبالامین است که تزریق آن به سرعت سطح ویتامین را در افرادی که کمبود دارند اوج می‌برد.

به ندرت افراد دچار کمبود ویتامین B۱۲ می‌شوند هر چند بعضی افراد زیاد احتمال دارد با این مسئله مواجه شوند. توصیه می‌شود افرادی که دارای علائم کمبود ویتامین B۱۲ یا کم خونی ناشی از کمبود این ویتامین هستند به دکتر مراجعه کنند.

از علائم کمبود ویتامین B۱۲ می‌توان به مواردی چون کم کردن عملکرد شناختی، خستگی، خواب آلودگی، یبوست، احساس ضعف، افسردگی، سردرد، عدم توانایی در حفظ تعادل، ورم کردن زبان، زخم‌های دهان و تغییرات در دید اشاره کرد.

تزریق آمپول ویتامین B۱۲ از جمله روش‌های موثر جهت برطرف کمبود این ویتامین حیاتی در بدن است.

همچنین فاکتورهای خطرزای زیر می‌تواند خطر مبتلا شدن به کمبود ویتامین B۱۲ را زیاد کردن دهد:

مصرف مواد الکلی، استعمال سیگار، مصرف بعضی داروها همچون داروی دیابت نوع دو، مبتلا شدن به اختلال خود ایمنی مرتبط با غدد درون ریز، داشتن رژیم غذایی گیاهخواری، بیماری‌های گوارشی و اوج رفتن سن.

همچنین دلایل متعددی جهت تزریق آمپول ویتامین B۱۲ وجود دارد که مهم‌ترین آنها برطرف پرسشها و خطرات مرتبط با کمبود ویتامین B۱۲ مانند بیماری قلبی، اختلالات عصب شناختی و بعضی پرسشها دیگر هست. همچنین دریافت ویتامین B۱۲ به روش تزریق، باعث می‌شود این ویتامین به طور مستقیم جذب جریان خون شود.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، اگرچه محدودیت چندانی جهت مصرف ویتامین B۱۲ وجود ندارد لیکن خطر مسمومیت یا اوردوز بسیار پایین است با این حال تزریق آمپول این ویتامین می‌تواند عوارضی به همراه داشته باشد که مشمول بر احساس درد، قرمزی و خارش در محل تزریق، اسهال خفیف و احساس ورم در بدن می‌شود.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

آمپول ویتامین B۱۲ چه فوائد و عوارضی دارد؟

واژه های کلیدی: احساس | تزریق | پروتئین | ویتامین | ویتامین ب | ویتامینB12 | آمپول ویتامینB12 | کمبود ویتامین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog